Στον δημιουργό μεγάλων επιτυχιών, τον Τάκη Μουσαφίρη, είναι αφιερωμένη η εκπομπή «Στην Υγειά μας ρε Παιδιά»
με τον Σπύρο Παπαδόπουλο. Μία δυνατή προσωπικότητα, o συνθέτης, στιχουργός και μουσικός Τάκης Μουσαφίρης, μας καθηλώνει με τον λόγο του και τα τραγούδια του. Κορυφαίοι τραγουδιστές ερμηνεύουν τις δημιουργίες του: η Πίτσα Παπαδοπούλου, ο Θέμης Αδαμαντίδης ο Στέλιος Διονυσίου, ο Άγγελος Διονυσίου, ο Νίκος Μακρόπουλος, ο Χρήστος Δάντης, ο Κώστας Καραφώτης, η Ζωή Παπαδοπούλου και η Αγνή Καλουμένου. Την παρέα συμπληρώνουν οι ηθοποιοί: Μαρίνα Ψάλτη, Τάσος Γιαννόπουλος, Νίκη Παλληκαράκη, Αλέξανδρος Καλπακίδης, Χρήστος Σπανός, Μιχάλης Μαρκάτης, οι δημοσιογράφοι: Νικόλας Βαφειάδης, Αμέλια Αναστασάκη και Γιώργος Κοντογιάννης, η παρουσιάστρια Μαρία Φραγκάκη, ο επιχειρηματίας Σταύρος Γαλανάκης, ο ραδιοφωνικός παραγωγός και συγγραφέας Στέλιος Ελληνιάδης, και οι συγγραφείς Μαρία Παναγοπούλου και Φιλομήλα Λαπατά.
με τον Σπύρο Παπαδόπουλο. Μία δυνατή προσωπικότητα, o συνθέτης, στιχουργός και μουσικός Τάκης Μουσαφίρης, μας καθηλώνει με τον λόγο του και τα τραγούδια του. Κορυφαίοι τραγουδιστές ερμηνεύουν τις δημιουργίες του: η Πίτσα Παπαδοπούλου, ο Θέμης Αδαμαντίδης ο Στέλιος Διονυσίου, ο Άγγελος Διονυσίου, ο Νίκος Μακρόπουλος, ο Χρήστος Δάντης, ο Κώστας Καραφώτης, η Ζωή Παπαδοπούλου και η Αγνή Καλουμένου. Την παρέα συμπληρώνουν οι ηθοποιοί: Μαρίνα Ψάλτη, Τάσος Γιαννόπουλος, Νίκη Παλληκαράκη, Αλέξανδρος Καλπακίδης, Χρήστος Σπανός, Μιχάλης Μαρκάτης, οι δημοσιογράφοι: Νικόλας Βαφειάδης, Αμέλια Αναστασάκη και Γιώργος Κοντογιάννης, η παρουσιάστρια Μαρία Φραγκάκη, ο επιχειρηματίας Σταύρος Γαλανάκης, ο ραδιοφωνικός παραγωγός και συγγραφέας Στέλιος Ελληνιάδης, και οι συγγραφείς Μαρία Παναγοπούλου και Φιλομήλα Λαπατά.
ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_4857.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_4858.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_4859.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_4860.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_4861.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_4862.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_4864.jpg)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_4865.jpg)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-1.jpg)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-1.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-2.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-3.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-4.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-5.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-6.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-7.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-8.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-9.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-10.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-11.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-12.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-13.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-14.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-15.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-16.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-17.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-18.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-19.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-20.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-2-1.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX-3-1.png)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX.jpg)
![](https://mikrofwno.gr/wp-content/uploads/2019/03/lightX.png)